Rreth Nesh

Welcome

à la Santé

aty ku kuzhina takon artin
Zbuloni

 

Historia

Jonë

Restoranti à la Santé, hapur në vitin 2013, mban vendin e parë mes 5 restoranteve më të mira të Tiranës. Pak larg rrugës kryesore, në mes të Bllokut, ky restorant ka dy salla dhe një taracë, në të cilat mund të hash dreka dhe darka të qeta. Filozofia e restorantit bazohet mbi ushqimin e shëndetshëm. Pjatat, kombinuar mençurisht, gatuhen me perime të stinës, në furrë dhe në avull.

Rreth Nesh

 

Vendi

Perfekt

Mënyra e gatimit përfshin kombinimin e mënyrës franceze të gatimit me kuzhinën italiane. Për më tepër, à la Santé sjell në Tiranë pjata të veçanta, siç janë Quinoa me tartuf, Tabbouleh (pjatë e kuzhinës libaneze e përshtatur tek á la Santè), Kosheri (pjatë e kuzhinës egjiptiane, duke i shtuar taratorin me fara). Tek menuja e à la Santé një vend jo të vogël zënë edhe pjatat tradicionale, pjatat vegjetariane apo vegan, si dhe pjata sipas preferencës së klientëve. A la Santé u krijon gjithashtu mundësinë klientëve të zgjedhin ushqimin e tyre sipas grupit të gjakut, që kanë. Për më tepër, stafi miqësor i à la Santé është shumë i kujdeshëm në kërkesat e klientëve të tij.

 

Zbuloni Menu

Receta

Të Shijshme

 

Zbuloni

Menu

Ky restorant është një strehë e vërtetë për  shijet e holla. Aty gatuhet vetëm me vaj ulliri të virgjër. Ingredientët janë shumë të freskët dhe mënyra e gatimit, pa qenë tmerrësisht e rafinuar, është tepër delikate. Shërbimi është i përzemërt.

Shiko menun e plotë

 

Bëni rezervimin tuaj

Përzierje

Perfekte

Kënaqësia

e kuzhinës

Ju premtojmë një eksperiencë të paharrueshe të degustimit të ushqimit për klientët vendas dhe të huaj dhe ju sigurojmë një përvojë të paharrueshme sa herë që ju të na vizitoni.

Make a reservation